Skip to main content

Wizard nieuwe I/O

U kunt I/O’s (dimmer, aan/uit, druktoets, timer enz.) aanmaken op twee manieren.

  1. Bij het programmeren van schakelaars kunt u I/O’s aanmaken voor elke toets van de schakelaar (zie "Schakelaars programmeren").
  2. U kunt alle I/O’s ineens aanmaken zonder ze onmiddellijk toe te wijzen aan een bepaalde schakelaar, detector of andere module. Dit is wat wij in deze afdeling zullen uitleggen. 

Wanneer u op de toets I/O’s (lamp) klikt, wordt het volgende scherm weergegeven.

Qbus System Manager III Handleiding Update 04 2025 1 pdf image 100

Gebruik de toets "Wizard nieuwe I/O" om een nieuwe I/O aan te maken. Het volgende venster wordt weergegeven.

Qbus System Manager III Handleiding Update 04 2025 1 pdf image 101

Selecteer in dit venster het type I/O dat u wenst aan te maken. Als u verlichting wilt selecteren, gebruik dan de eerste optie die wordt weergegeven, en kies het type I/O. Hieronder vindt u een lijst van types I/O die u in uw Qbus systeem kunt gebruiken. 

 

Klik na selectie van het gewenste type I/O op "Volgend" en geef de I/O een naam; klik op "Voltooien".

Wenst u meerdere I/O’s van een zelfde type gelijktijdig aan te maken, dan kan u hier ook het aantal ingeven. De namen worden dan ook doorgenummerd, startend vanaf de ingegeven naam.

 

In het scherm hierboven worden dan alle I/O’s zichtbaar.

Met de toetsen aan de rechterzijde van de lijst met I/O’s (Alles, Aan/Uit, Dimmers, ...) kunt u selecteren welke I/O’s worden weergegeven, zodat u de gewenste I/O sneller kunt vinden. Met de toets "Alles" bijvoorbeeld geeft u alle I/O’s weer. Met de toets aan/uit geeft u alleen de aan/uit contacten weer. Met de toets "Dimmer" verschijnen alleen de dimmercontacten enz.

 

Wanneer u één I/O selecteert en de toets "'Gebruikt in" aanklikt, wordt informatie weergegeven over de plaats in uw configuratie waar deze I/O wordt gebruikt. Bovendien krijgt u het serienummer van het relais of de dimmercomponent te zien, het serienummer van de schakelaars, de sferen, kloktijden en logicaregels waar deze I/O gebruikt wordt, …

 

Qbus System Manager III Handleiding Update 04 2025 1 pdf image 103

Het dubbelklikken op een bepaalde lijn zal het gekozen onderdeel onmiddellijk weergeven. Op deze manier kan men snel navigeren naar het onderdeel waar een bepaalde I/O wordt toegepast.

 

Door ten slotte een I/O te selecteren en de toets "Lees stand" aan te klikken, krijgt u de momentane status van de I/O (aan of uit, percentage, temperatuur,... ) te zien. Dit werkt natuurlijk enkel nadat u ook de wijzigingen doorstuurde via de uploadpijl. De "Test" toets kan worden gebruikt om de deze specifieke I/O te testen.