Skip to main content
QWE RC01 pulse
QWE-RC01/pulse

Qbus draadloze Easywave handzender - 1 knop

  • Betrouwbare draadloze communicatie tussen Qbus systeem via het Easywave-protocol
  • Bedien eenvoudig elke Qbus-uitgang met één druk op de knop.
  • Kan elke gewenste uitgang aansturen (bv. verlichting, alarm, melding…) via configuratie in System Manager III
  • ngebouwde LED geeft feedback bij gebruik
  • Stuurt automatisch een “Battery Low” melding
Door het induwen van de knop op deze 1-toets afstandsbediening wordt er een draadloos telegram verstuurd die opgepikt wordt door de Qbus Wireless interface. Door deze te configureren in de Qbus Configuratiesoftware kan om het even welke Qbus uitgang worden bediend met deze afstandsbediening.

Veelgestelde vragen

  • Hoe leest men een bestaande configuratie uit?

    Naargelang het type controller is dit een totaal andere procedure.

    • Voor de CTD controllers gaat dit als volgt:

    In de SMIII via “Bestand” of “Hulpprogramma’s/Setup/SD-kaart” klik je op “Herstel QDB van SD”.

    Na de bevestiging kies je de naam en locatie waar het bestand moet bewaard worden. De gezipte QDB file wordt dan uit de SD kaart van de CTD gelezen en bewaard. Bij een positief antwoord op de vraag “Unzip en open restored QDB?” zijn alle gegevens dan onmiddellijk beschikbaar. Indien de gegevens waarmee je nog bezig was niet verstuurd of bewaard werden, dan krijg je eerst nog wel een melding om dit alsnog te doen.

     

    • Voor een CTL controller volg je volgende procedure:

    Omdat deze controller nog niet voorzien is van een groot geheugen, kunnen slechts beperkte gegevens gerecupereerd worden. O.a. de namen zijn afgekort op 12 karakters en serienummers zitten nergens gestockeerd.

    Een eerste stap is dus via de SMII het intypen van ALLE serienummers via “Bestand/Modules”. Deze 6-cijferige serienummers zijn op elke module (DIN-rail, schakelaar, detector, …) terug te vinden. Voor de SWC0x schakelaars werd er wel een extra mogelijkheid voorzien om deze via “Zoek naar modules” hun serienummer te laten uitsturen.

    Wanneer je daarna op de ‘pijl naar beneden’ klikt, kan je al deze beperkte gegevens uitlezen.

  • Gebruik steeds de meest recente software voor configuratie.

    Het is steeds aan te raden de meest recente versie te gebruiken. Hierin worden steeds de nieuwste modules ondersteund en werden ook alle gekende bugs opgelost.

    Indien je bvb een serienummer intypt en de juiste module info verschijnt niet, dan zal je vermoedelijk niet met de meest recente software werken.

    Een nieuwere versie zal steeds de oudere files (.QDB) kunnen openen, zonder gegevensverlies.

    De nieuwste System Manager software, bijhorende handleiding en versiebeheer vind je in het kenniscentrum

     

Technische info voor installateurs

  • Functiebeschrijving

    De QWE RC01/pulse is een 1-toets afstandsbediening. Door het induwen van de knop wordt er een draadloos telegram verstuurd die opgepikt wordt door de QWI/EW. Door deze te configureren in System Manager III, kan deze bediening een actie uitvoeren op een andere draadloze module en/of op een bus-gestuurde module. 

    De QWE RC01/pulse heeft een ingebouwde batterij. Als de batterij capaciteit laag is, zal de indicatie LED knipperen tijdens het bedienen

  • Technische gegevens

    Algemene specificaties

    • Voeding: 1x 3V batterij, CR2032
    • Uitgestraald vermogen: 0,14mW
    • Modulatie codering: FSK
    • Draadloos protocol: Easywave
    • Bereik: vrij veld: 150m; gebouwen: 30m
    • Omgevingstemperatuur: -20°C tot 60°C
    • Maximale vochtigheid: 93%, geen condensatie
    • Maximale installatiehoogte: 2.000 meter

    Fysische specificaties

    • Beschermingsgraad: IP54
    • Afmetingen zender: 55x36,5x16 mm
    • Gewicht zender: ongeveer 17,0g

    CE Markering

    • Qbus verklaart dat dit product voldoet aan alle toepasselijke Europese richtlijnen en verordeningen.
    • De EU-conformiteitsverklaring kan geraadpleegd worden op onze website www.qbus.be.
  • Dimensionering
  • Verklaring symbolen
    Symbool Dubbele isollatie

    Apparatuur waarbij de bescherming tegen het risico van elektrisch contact niet alleen gebaseerd is op basisisolatie, maar ook op aanvullende bescherming zoals dubbele isolatie of versterkte isolatie. Er is geen mogelijkheid tot aarding.

     

    Symbool Gevaar Aandachtig lezen

    Voordat u het apparaat aansluit, is het verplicht om de handleiding van het betreffende product te lezen. ISO7000-0434

    Symbool Gevaarlijke spanning

    Netaansluiting (230V) op de voedingsconnector. IEC 60417-5036

    Symbool CE

    CE-conformiteit. Alle conformiteitsverklaringen zijn verkrijgbaar op aanvraag.

  • Garantiebepaling

    Standaard Garantieperiode : 2 jaar vanaf leverdatum.

    De garantie geldt niet langer indien de module geopend werd! 

    Defecte modules moeten vrij van zegel opgestuurd worden met een beschrijving van het defect naar onze servicedienst:

    QBUS N.V.

    Joseph Cardijnstraat 19

    9420 Erpe-Mere

    Belgium

    T +32 53 60 72 10

    F +32 53 60 72 19

    Email: support@qbus.be

     

Algemeen

  • Veiligheidsvoorschriften

    Lees de volledige handleiding vooraleer de module te installeren en het systeem te activeren. 

    OPGELET

    • Het apparaat moet worden gemonteerd en in bedrijf gesteld door een bevoegd elektricien in overeenstemming met de land specifieke voorschriften.
    • Het apparaat voldoet aan de IP54 norm, wat betekent dat het wordt beschermd tegen beperkt binnendringen van stof en beschermd is tegen waterstralen onder lage druk in alle richtingen.
    • Het apparaat mag niet worden geopend anders dan wat beschreven is voor het vervangen van de batterij. De garantiebepaling is ongeldig als de module is geopend.
    • Houd batterijen uit de buurt van kinderen.

Installeren en bekabelen

  • Batterij controleren

    De batterij spanning wordt door de module nagekeken telkens:

    • één van de toetsen ingeduwd wordt
    • Minstens 1x elke 24 uur na het sturen van de laatste status.

    Van zodra de batterijstatus als zwak wordt aanschouwd, wordt een signaal “Battery Low” verstuurd minstens 1x elke 4 uur.

    Eens de batterij leeg is, zal de rode LED 3x kort blinken met een interval van 20 seconden en zal het te-lage-spanning telegram automatisch verstuurd worden. Het is aangewezen om op dit moment de batterij te vervangen. (zie “Vervangen van de batterij”)

    Als de spanning verder daalt, zal de module zichzelf uitschakelen en worden er geen statuswijzigingen meer doorgestuurd. 

  • Batterij vervangen
    1. Steek een klein object (bijvoorbeeld: een sleufkopschroevendraaier) in het slot aan de achterkant van de zender en open de behuizing.

    2. Vervang de batterij. Gebruik enkel de batterij van het type CR2032.

    Let op: Zorg ervoor de dat de positieve pool zichtbaar is aan de bovenkant. Houd batterijen uit de buurt van kinderen!

    3. Sluit de behuizing.

    Merk op: De koppeling van de module met de QWI/EW blijft behouden, u hoeft hiervoor geen verdere stappen te ondernemen.

  • Probleem oplossen

    Als de ontvanger niet reageert op deze module:

    • Controleer de status van de batterij.
    • Controleer of de draadloze connectie in de installatie niet verstoord wordt tussen deze module en de QWI/EW.
    • Controleer de configuratie van de QWI/EW en of de link met deze module nog actief is.
    • Controleer of andere draadloze toestellen met dezelfde frequentie of die in de directe buurt hiervan werken de werking van dit product niet verstoren.

    Als de LED niet oplicht:

    • Vervang de batterij. ( Zorg dat de polariteit van de batterij correct is. )