Skip to main content

High-tech domotica Qbus tilt luxegarage D’Ieteren in Knokke naar een hoger niveau

Knokke
Verlichting, Toegang, Veiligheid, Kantoor, Retail
DMC Audi Verversstraat 1 jpg

De nieuwe vestiging van D’Ieteren Mobility in Knokke voor Lamborghini, Bentley en Audi ademt pure klasse. 

Installatiebedrijf Potvliege BV koos bewust voor de domotica van Qbus om het gebouw slim te maken. Het resultaat is een indrukwekkend staaltje gebouwautomatisering dat naadloos inspeelt op de hoge eisen van de bouwheer, waar flexibiliteit en comfort centraal staan. 

De uitdaging: flexibiliteit voor drie luxe automerken

5

Een garage voor drie verschillende luxemerken, Lamborghini, Bentley en Audi bouwen, brengt specifieke uitdagingen met zich mee. 

Elk automerk stelt strikte eisen qua inrichting, kleuren en de werking van het geheel. Daarnaast zocht de klant naar een systeem dat in de toekomst gemakkelijk aanpasbaar zou zijn, zonder dat daar telkens torenhoge kosten tegenover stonden. Qbus domotica biedt precies de juiste balans tussen betaalbaarheid, schaalbaarheid en gebruiksgemak.

De vraag van de bouwheer (Knokse Bandencentrale) was duidelijk: voorzie een flexibele installatie. Het pand, dat ook een woongedeelte op de tweede verdieping bevat, moest intuïtief te bedienen zijn. Van de sfeerverlichting in de wachtruimtes tot de complexe toegangscontrole voor nachtleveringen.

Qbus als de slimme schakel

Qbus OG

Om aan de complexe noden van het project te voldoen, installeerde Potvliege BV een uitgebreid Qbus-systeem. Alles werd bedacht om het leven van de beheerders en werknemers comfortabeler, veiliger en eenvoudiger te maken.

16

DALI-sturing en indrukwekkende verlichting

In totaal worden er ruim 130 lichtpunten aangestuurd via DALI-modules. Deze keuze zorgde voor een enorme besparing op bekabeling en maakt de schakelingen veel eenvoudiger. De grote loods kan met één druk op de knop of via de overzichtelijke Qbus Control app volledig worden getransformeerd. 

Bijvoorbeeld bij de lancering van een nieuw automodel, waarbij de showroom wordt omgebouwd tot eventlocatie voor +500 personen, laat de verlichting/verwarming/… zich perfect afstemmen op het evenement.

In de werkplaatsen wordt de algemene verlichting via tijdsklokken gestuurd, terwijl de nachtverlichting dienstdoet als circulatielicht. Vanuit de burelen en wachtruimtes hebben klanten een panoramisch zicht op de werkplaats. Het concept van deze autogarage is letterlijk transparant: de werkruimte (achter glas) functioneert eigenlijk als een halve showroom, waarbij het vakmanschap zichtbaar is voor de klant.

Naadloze integratie en bediening op afstand

14

Een luxegarage heeft vaak te maken met uitzonderlijke situaties. Stel dat een takeldienst na de openingsuren een beschadigde Lamborghini komt afleveren. Dergelijke exclusieve wagens laat je niet zomaar achter op de stoep. Dankzij de Ubiebox en de Qbus Control app kunnen de filiaalverantwoordelijken vanop afstand ingrijpen. Ze openen het hek, bedienen de poorten van het nachtsas en schakelen tijdelijk het alarm uit, allemaal via hun smartphone.

Het systeem communiceert bovendien met het inbraak- en brandalarm van Benoit Security. Via pulsen van het alarmsysteem activeert het gebouw automatisch de 'alles-uit'- of een gastvrije verwelkomingsmodus.

Klaar voor de toekomst

De installatie is volledig voorbereid op verdere groei. Overal op het terrein zijn ondergrondse trekbuizen met ruime trekputten voorzien. Dit maakt het niet alleen mogelijk om zware bekabeling voor toekomstige laadpalen te trekken, maar biedt ook ruimte voor leidingen van geothermie, perslucht en airco.

Zodra de zonnepanelen op het dak liggen en de tien Alfen-laadpalen op het domein actief zijn, kan het Qbus-systeem verder worden uitgebreid met de laadpleinsturing van Qbus. Op die manier wordt slim laden op basis van de beschikbare zonne-energie in de toekomst een fluitje van een cent. Bij Qbus blijven we continu innoveren, en dit project bewijst hoe een gebouw moeiteloos kan meegroeien met de behoeften van morgen.

Transformeer jouw zakelijke project met Qbus

8

Wil je zelf ervaren hoe een slim Qbus-systeem jouw project comfortabeler, energiezuiniger en future-proof maakt? Of ben je benieuwd hoe onze intuïtieve oplossingen naadloos integreren met je huidige infrastructuur? Neem contact op met een erkende Qbus-installateur in jouw buurt of ontdek de mogelijkheden voor zakelijke gebouwen en woningen op onze website.

Technische fiche

  • Project: Garage D'Ieteren Mobility/Soparis (Lamborghini, Bentley & Audi)
  • Locatie: Knokke
  • Installateur: Potvliege BV (Peter Potvliege)
  • Controller: CTD/Max
  • Verlichtingssturing:  DALI master modules, sturing van 130+ lichtpunten
  • Relais & Inputs: sturing relaismodules in zekeringsborden, diverse  input modules voor hermetische drukknoppen
  • Sensoren & Bediening: Niko drukknoppen (met ingebouwde temperatuursensor), inbouwsensoren in plafonds van publieke ruimtes, buitensensor voor nachtsas en lichtsterkte
  • Visualisatie & Bediening op afstand: Qbus Control via iPad (wandbeugel in receptie) en smartphone, Ubiebox voor remote support en beheer
  • Integraties: Koppeling met inbraak- en brandalarm (Benoit Security) via contacten voor o.a. 'alles-uit'- en verwelkomingsmodus
  • Toekomstige uitbreiding: Voorbereiding voor energiemanagement (Luqas) i.c.m. zonnepanelen, 10 Alfen-laadpalen en audio-integratie